Хари и Меган ја објавија првата фотографија од кралското бебе Арчи

110

Војводата и војвотката од Сасекс прв пат објавија фотографија од својот новороден син Арчи од близок кадар.

Принцот Хари и Меган Маркл објавија прва фотографија на шест недели стариот син Арчи Маунтбатен – Виндзор , по повод Денот на таткото. На стилизираната фотографија може да се види малиот принц Арчи , како го држи средниот прст на татко си и гледа во фотоапаратот.

-Среќен ден на таткото. Посебен ден на таткото за војводата од Сасекс- пишува во објавата.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Happy Father’s Day! And wishing a very special first Father’s Day to The Duke of Sussex! © SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Претходно на официјалниот Инстаграм профил на Хари и Меган има објавено фотографија на која се гледаат само малите ножиња на Арчи.