Триста илјади луѓе потпишале петицијата да се преснима осмата сезона на „Игра на тронови“

90

Фановите на „Игра на тронови“ изготвија петиција за преснимување на осмата сезона на играната серија. Петицијата доби над 300 илјади потписи и бројката постојано се зголемува.

Целта е да се соберат половина милион потписи од луѓе што се незадоволни од тоа како заврши осмата сезона на популарната серија.

– Серијата заслужува завршна сезона што има смисла – пишува во петицијата објавена на Change.org.

Осмата и последна сезона на „Игра на тронови“, чија последна епизода ќе се емитува в недела, ги остави разочарани многу обожаватели.