Третиот филм за „Шерлок Холмс“ дури во 2021 година

44

Обожавателите на популарниот детектив Шерлок Холмс нема да се израдуваат на вестите за промената на датумот на премиерата на третиот игран филм за него, што ќе се одржи во декември 2021 година. Според првобитната одлука, филмот требаше да биде објавен 10 години по првиот дел, но потоа одлуката е сменета.

„Ворнер Брос“ и „Вилиџ роудшоу пикчрс“ го одложија снимањето бидејќи сѐ уште не одбрале режисер, затоа што Гај Ричи, по сѐ изгледа нема да биде ангажиран повторно. Роберт Дауни Џуниор и Џад Лоу ќе се појават и во новото продолжение.