Светнаа новогодишните елки во Белата куќа

94

Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божиќ.

„Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

– Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас – додаде Меланија споделувајќи и видео.