Тереза Меј пак ги покажа танцувачките способности

973

Британската премиерка, Тереза Меј, повторно ги покажа своите танцувачки способности на музички фестивал, каде играше на хитовите на шведската група „АББА“.

Меј заедно со сопругот и пријателите се појави во кралската ложа на вестивалот и се забавуваше на „Денсинг квин“ и „Мама миа“.

Во ложата во која се наоѓала, како што пренесуваат британските медиуми, едно шише шампањ чинело 90 фунти.

Меј пристигнала на фестивалот во придружба на телохранители.