Прва фотографија од Том Харди во улогата на Ал Капоне

170

Долго време се шпекулираше дали Том Харди ќе го глуми најпознатиот американски гангстер во историјата – Ал Капоне. По потврдата на самиот глумец, вчера на својот Инстаграм профил тој објави и фотографија од снимањето.

Станува збор за филмот „Фонзо“ на режисерот Џош Тренк.

Во улогата на Ал Капоне досега беа Род Стајгер, Роберт де Ниро и Бен Газаро. Новиот филм ги раскажува последните години од животот на (не)славниот криминалец, кога тој заболува од деменција во затворот, но се уште се присетува на своето мрачно минато.

Датумот на премиерата се уште не се соопштува.