Почина модниот креатор Карл Лагерфелд

119

Германскиот моден креатор Карл Лагерфелд почина денеска на 85-годишна возраст.

Веста за смртта на креаторот ја објави францускиот весник „Пари мач“.

Лагерфелд беше креативен директор на Шанел.