Последна порака на Меган и Хари до кралското семејство

2672

Меган Маркл и принцот Хари ја објавија својата последна порака до кралското семејство преку нивната електронска пошта, бидејќи тие официјално се повлекоа од своите кралски должности.

За двојката од Сасекс животот сега започнува во Лос Анџелес, оставајќи го кралското семејство зад себе.

– Многу благодарам за вашата е-пошта. Канцеларијата за војводата и војвотката од Сасекс сега е затворена – гласеше автоматската порака од Бакингемската палата.