Овие десет лидери најмногу користат Фејсбук

670

Еди Рама, албанскиот премиер е меѓу десетте лидери во светот кои најмногу користат Фејсбук.

– „Twiplomacy.com“ е адресата која се занимава со рангирање на социјалните мрежи и прави список на светските лидери кои го „минуваат“ времето на интернет. Меѓу првите десет, поточно на десеттото место, е албанскиот премиер Еди Рама- објави порталот „Албеу“.

Прв на ранг листата е американскиот претседател Доналд Трамп.

Фејсбук е најголемото „место“ во светот со 2,2 милијарди активни корисници месечно.