Молња удри во НЛО над Калифорнија (Видео)

309

Молња удри во неидентификуван летечки објект над Калифорнија, објавија повеќе американски портали.

На снимката објавена на Јутјуб се гледа како громот го осветлува и удира во НЛО-то.

Видеото е снимено со мобилен телефон.