Првата дама на САД Меланија Трамп изјави дека не се занимава со шпекулациите за наводните неверства на нејзиниот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп.

Во интервју за мрежата Еј-Би-Си, запрашана за можните авантури на Трамп, првата дама одговори дека тоа за неа не е „прашање за грижа“.

– Јас сум мајка и прва дама, имам многу поважни работи за размислување – вели таа.

Меланија досега не ја коментираше аферата на нејзиниот сопруг со порно актерката Сторми Даниелс.

– Медиумите сакаат да шпекулираат. Не е секогаш пријатно тоа да се слушне, но знам што е точно, а што не е, вели Меланија Трамп.