Меган Маркл и принцот Хари ја прославија втората годишнина од бракот

358

Меган Маркл и принцот Хари ја прославија својата втора годишнина од свадбата со мексиканска храна и коктел маргарита, прекинувајќи ги сите шпекулации за тоа дали војвотката е бремена со второ дете, пишува „Експрес“.

Парот ги одбележа своите последни важни датуми во вила со вредност од 17 милиони евра во Лос Анџелес, во која престојуваа заедно со едногодишниот Арчи.

Во „Харперс Базар“ кралскиот биограф Омид Скоби, за кој се смета дека е близок со Меган, ги откри деталите за нивното славје во услови на карантин, што му ги кажал негов извор. Тој рече дека Хари и Меган преку видеоповици на Зум сакале да се потсетат на нивните гости во Виндзор, кои присуствувале на нивната венчавка на 19 мај 2018 година.

Според изворот, Хари и неговата сопруга уживале во разговорот со семејството и пријателите.