Кејт Мидлтон роди машко дете

1047

Кејт Мидлтон роди машко дете во приватниот оддел на болницата Сент Мери во лондонски Педингтон, каде што порано ги роди принцот Џорџ и принцезата Шарлот.

Пред болницата се собрани многу обожаватели на кралското семејство.

Ниту Кејт, ниту, пак, Вилијам не го знаеле полот на детето пред да се роди.

Британците сега со нетрпение очекуваат кралскиот дворец да го објави името на малиот принц.