Загина возач на „Евровизија“, врз него паднал дел од осветлувањето

111

Шеесет и шестгодишен возач на камион, Фулди Шварц загина за време на подготовките за „Евровизија“.

Тој бил тешко повреден кога врз него паднал дел од осветлувањето додека носел опрема. Итно бил пренесен во болница во Тел Авив, но набрзо неговата состојба се влошила и починал вчера наутро.

Неговата сопруга и децата сметаат дека сигурносните мерки на „Евровизија“ не се добри.