Енрике Иглесијас ги „собра“ Барса и Реал во новата фудбалска химна

127

Латино поп-ѕвездата Енрике Иглесијас успеа да ги собере лутите ривали од Реал Мадрид и Барселона во спотот за неговата нова песна „Futbol y Rumba“.

Во соработка со раперот Ануел АА, во спотот се појавуваат и Серхио Рамос, Лионел Меси и Луис Суарез, и тоа во вистинско издание, покажувајќи ја својата контрола на топката.