Вил Смит ќе ја изведе химната за фудбалскиот Мундијал

776

Химните на светските првенства секогаш се составен дел на фудбалскиот фолклор. Во спомените на секој фан остануваат настапи како „Едно италијанско лето“ на Џана Нанини и Едоардо Бенато, „Купот на животот“ на Рики Мартин, „Вака Вака“ на Шакира и други.

Химната на Мундијалот 2018 година во Русија ќе ја изведе американскиот актер и пејач Вил Смит.

Ѕвездата од филмовите „Мажи во црно“, „Денот на независноста“ и „Лошите момци“, објави своја слика со пејачот и текстописец Ники Џем, кој работел и со Енрике Иглесијас.

Песната за СП во Русија 2018 ќе биде официјално презентирана за време на викендот.