Ознака: ЖФК Љуботен

Фудбалерките на Љуботен ја освои титулата во македонското првенство

Фудбалерките на ЖФК Љуботен го освоија првиот трофеј во домашното првенство, откако во денешното последно коло беа подобри во дуелот со ЖФК Истатов со...