Ознака: Виталиј Кличко

Кличко: Голем број тенкови доаѓаат од Белорусија, Киев се подготвува за...

Ситуацијата останува тензична. Во моментов голем број тенкови се приближуваат кон главниот град на Украина од правец на Белорусија, изјави градоначалникот на Киев Виталиј...

Кличко: Политиката на Германија кон Украина е предавство на пријател во...

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, поранешен светски шампион во бокс, ја обвини германската влада за предавство на пријател затоа што одбилa испорака на оружје...