Ознака: Tехно

Новиот оперативен систем на „Епл“ достапен за преземање

Tехно Најновата верзија на МекОС на „Епл“, наречена „Монтереј“, сега е достапна за преземање. Софтверот беше достапен во бета-верзија во последните неколку месеци, но сега...

„Епл“ претстави целосно редизајниран „мекбук про“

Техно „Епл“ ги претстави најновите модели на лаптопи „мекбук про“, со големина на дисплеј од 14 и 16 инчи, а целосно редизајнирани, кои доаѓаат и...

Време е Ајвоч да стане целосно автономен уред

Tехно Компанијата „Епл“ има задача да ја направи следната генерација на својот паметен часовник Ајвоч целосно автономен уред, цени бизнис-порталот „Блумберг“. „Епл“ неодамна претстави нова...