Ознака: шаховскиот

Почнува шаховскиот Вимблдон

Светскиот шаховски првак Магнус Карлсен утре ќе ја почне својата нова сезона, со настапот на турнирот во Вајк ан Зе (Холандија), турнир често именуван...