Ознака: Рамазан Бајрам

Џафери: Рамазан Бајрам да донесе мир, хармонија и благосостојба за сите

Претседателот на Собранието Талат Џафери им го честиташе муслиманскиот празник Рамазан Бајрам на сите припадници на исламска вероисповед. Џафери во честитката порачува празникот да донесе...

Пендаровски: Заемното разбирање и почитта се столбовите на македонското општество

Претседателот Стево Пендаровски по повод големиот муслимански празник Рамазан Бајрам упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед во земјава и до поглаварот на Исламската...

Муслиманите го слават Рамазан Бајрам – празник за духовно и за...

Верниците од исламска веросиповед денеска го слават празникот Рамазан  Бајрам, кој се смета за еден од петте столбови на исламот и за празник за...

Реисот Шаќир Фетаи упати честитка по повод Фитр Бајрам

Празникот Рамазан Бајрам е триумф на доброто над злото, на духовноста над страста и емоциите, на моралот над неморалот, на искреноста над измамата, на...