Ознака: прегазена девојка

Притвор од 30 дена за возачот кој ја прегази девојката од...

Притвор од 30 дена доби вечерва возачот кој синоќа на булевар во Скопје со својот автомобил удри и ја уби 24 годишната девојка од...

Обвинителство побара притвор за возачот што ја прегази девојката вчера во...

Според информациите од Обвинителството, осомничениот возач ги оставил без помош повредените лица и останал во своето возило до доаѓањето на увидната екипа Скопското јавно обвинителство...