Ознака: Пановски

Пановски: Не ни требаат нови ковид-мерки, возрасните и болните да внимаваат...

Имаме најмалку по 1.500 позитивни на дневно ниво. Се тестираат само тие што имаат симптоми и се загрижени за здравјето, вели Пановски Додека болниците се...

Пановски: Со ковидот мора да живееме, бројот на случаи нема да...

За разлика од нас, европските земји веќе одамна ги олабавија мерките, но затоа изминатиот период имаат зголемување на процентот на позитивни случаи Новата методологија за...