Ознака: недела неработен ден

ССМ: Недела да остане неработен ден за работниците

Загрижени сме поради информациите дека групи на пратеници и министерот за економија Бектеши, изготвувале предлог текстови на Законот за работните односи и Законот за...

ССМ ќе бара во недела да работат пратениците кои најавија измени...

Сојузот на синдикати на Македонија денеска соопшти дека ќе поднесе иницијатива до Собранието да се донесе законско решение со кое ќе им овозможи на...

Уставните судии не дискутираа за недела неработен ден, иницијатива повлечена од...

Иницијативата на Стопанската комора на Македонија, поднесена до Уставниот суд за законската одредба за недела неработен ден на денешната седница беше повлечена од технички...

Ковачевски-Азески: Комората ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд за недела...

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски со економскиот тим на средба со претседателот на Стопанската комора Бранко Азески, членовите на Управниот одбор и најистакнатите стопанственици...