Ознака: крстосувачка ракета

Украина тврди дека Русија извршила напад со крстосувачка ракета

Воздухопловните сили на Украина денеска соопштија дека руска крстосувачка ракета лансирана од морето во текот на ноќта погодила инфраструктурни цели во близина на Лавов. Од...