Ознака: копанки

Скијачите викендов го „окупираа“ Копанки

Снегот кој падна во последните неколку денови ги израдува не само љубителите на скијањето, туку и сите љубители на планината во Битола. И покрај релативно...

Општина Битола се вклучува во обновата на „Копанки“

Конечно радосна вест за љубителите на планината и планинарите на Битола. Девет години по пожарот, кој до темел го пеплоса планинарскиот дом „Копанки”, договорено е...