12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 1:22

Ознака: Eскалира

Eскалира трговската војна меѓу САД и Кина

Вашингтон ги зголемува тарифите за кинески стоки од 200 милијарди долари, а Пекинг најавува одмазда. Царините се очекува да ја дестабилизираат и онака кревката...