10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 14:26

Ознака: Aлбанија

Кривична пријава за директорот на полицијата

Aлбанија Опозициската Демократска партија поднесе кривична пријава против генералниот директор на албанската државна полиција, Арди Велиу, како „директно одговорен за полициското насилство врз учесниците на...

Продолжуваат протестите во Тирана

Aлбанија Во Тирана продолжуваат протестите поради убиството на 25-годишниот Клодјан Раша од страна на полициски службеник. Протестот почна идентично како и во средата, пред Министерството...

Албанија со најниски стандарди за малцинските права

Лидерот на Партијата за заштита на човековите права, партија на грчкото малцинство во Албанија, Вангел Дуле изјави дека во Албанија не се почитуваат правата...

Дури 70 отсто од младите сакаат да ја напуштат земјата

Aлбанија Доколку им се даде и најмала можност, дури 70 отсто од младите би ја напуштиле Албанија и би заминале во некоја од земјите на...