14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 2:27

Ознака: 5 октомври

Србија одбележува 20 години од падот на Слободан Милошевиќ

Во Србија денеска се одбележува дваесетгодишнината од падот на режимот на Слободан Милошевиќ и протестите на стотици илјади граѓани со кои се означи крајот...