10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:37

Ознака: 5Г

„Хуавеј“ ќе гради фабрика во Франција, ќе произведува опрема за 5Г-технологија

Кинескиот телекомуникациски гигант „Хуавеј“ ќе гради фабрика на истокот на Франција за производство на опрема, пред сѐ, поврзана со 5Г-технологијата, што ќе биде прва...

Колку 5Г е навистина побрза од 4Г-мрежата

Многу рецензии веќе се напишани за новиот „ајфон 12“, кој од неделава почна да се продава на светските пазари. Кога ја претстави својата најнова...

Шенжен е првиот кинески град целосно покриен со 5Г мрежа

Градските власти на Шенжен објавија дека градот е прв во Кина целосно покриен со 5Г мрежа која не зависи од претходната 4Г мрежа.Овој град...

Замислените закани од технологијата 5Г создаваат вистински проблеми

Нешто пред два часот по полноќ, в недела, минатиот месец, полицијата во британскиот град Дерби беше повикана на место каде што е поставена 5Г-кула....

Со по 2.000 евра казнети лицата кои протестираа против 5Г и...

Скопското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казни против вкупно 15 лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што...

Теориите на заговор не се единствениот проблем за технологијата 5Г

Пандемијата би можела да го успори воведувањето на технологијата, особено ако луѓето не ги сакаат антените во нивните дворови Се сеќавате ли на 5Г? Пред...

Твитер ќе ги брише објавите што повикуваат на уништување на 5Г...

Социјалната мрежа Твитер ќе ги брише пораките што поттикнуваат штетни активности, особено повикувањата за уништување на 5Г антените по теориите на заговор, кои велат...

Разгорувањето на теоријата на заговор „корона-5Г“ ги остави кулите во пламен

Палење на телекомуникациските кули е резултат на неинформираноста за потеклото на пандемијата Автори: Ник Филдс, Марк ди Стефано, Хана Марфи Фајненшел тајмс Во понеделникот во 21.30 часот...

Кој ја рашири теоријата на заговор „корона-5Г“?

Знам што мислите. Како 5Г стигна од делумно корисна нова технологија до луд интернет-заговор? Зошто британските столбови за мобилна телефонија се вандализирани од луѓе...

Техно

Не постои поврзаност помеѓу 5Г-мрежата и коронавирусот Научната заедница ја осуди теоријата на заговор, која тврди дека 5Г-технологијата помага во ширењето на коронавирусот. Професорот за клеточна...