10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 19:13

Ознака: 42 степена

Топлотен бран со температури над 42 степени до крајот на наредната...

Од УХМР најавија дека топлотниот бран со температури кои во некои делови од државата ќе достигнат и над 42 степени ќе трае до крајот...