10 C
Skopje
19.10.2020 - 22:47

Ознака: 40 пожари

Четириесет пожари беснеат во Австралија, изгореа над 30 куќи

Околу 500 пожарникари се борат против пожарите кои се надвор од контрола на истокот во Австралија, а досега изгореа 30 куќи, пренесуваат австралиските медиуми. Над...