10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:17

Ознака: 38-мо искачување „Титов Врв 2019“

Традиционалното 38-мо искачување „Титов Врв 2019“ во снежни услови

Годинашното 38-мо традиционалното искачување на Титов Врв (2.747 мнв) предвидено за викендов (25 и 26 мај), организаторот, Планинарскиот клуб (ПК) „Љуботен“ од Тетово му...