-4.2 C
Skopje
17.1.2022 - 10:32

Ознака: 36 степени

Викендов топло време со температури до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотрајна нестабилност со пороен...