0.8 C
Skopje
26.1.2022 - 13:01

Ознака: 300.000 вакцинирани

Вакцинација на 300.000 луѓе за пет дена во Кина поради 16...

Ново жариште на епидемијата на коронавирус се појави во кинеската провинција Јунан, а властите најавија дека за пет дена ќе го вакцинираат целото население...