Ознака: 27 април

Кацарска: Во оваа фаза од процесот Нинџа не може да прави...

Судиката Добрила Кацарска, која е судечки судија во случајот за настаните од 27 април во Собранието вечерва не сакаше да го коментира приведувањето на...

Обвинителството гони пет лица како организатори за настаните од 27 април

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вечерва преку соопштение информира дека под истрага се пет лица кои се сомничат дека...

Пепиќ, Алими, Дурловски, Додевски и Ченто тврдат дека не се виновни...

Во Кривичниот суд во Скопје денеска во рамки на судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година, завршни зборови дадоа обинетите Мунир...

Судењето за „27 април“ продолжува со завршни зборови на обвинетите

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Вчера завршни зборови дадоа дел од обвинетите. Судскиот процес започна...

Завршни зборови на обвинетите на судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. На минатото рочиште со завршни зборови завршија адвокатите и...

Трајковски не влегол во Собранието да изврши тероризам, туку од љубопитност

На денешното рочиште за предметот „27 април“ на СЈО, повторно се даваа завршни зборови на дел од адвокатите на обвинетите во процесот. Обвинетиот Влатко Трајковски...

Завршни зборови на одбраната на судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба...

Давидовиќ: За 27 април нема ниту еден обвинет од СВР Скопје,...

Факт е дека МВР потфрлило на 27 април, факт е дека тогашната партија на власт го координирала настанот преку УБК и дека при такви...

Рочиштето за 27 април продолжува со завршни зборови на одбраната

Со цитат од насловот од една драма „Очи широко затворени” адвокатката на обвинетиот Митко Пешов, Павлина Зефиќ, ги започна завршните зборови во Кривичен каде...

Продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година. Случајот се наоѓа во завршна фаза и треба да...