Ознака: 27 април

Помошник-командатот во ЕБР сведочеше повеќе од три часа за „27 април“

Повеќе од три часа помошник-командат во Единицата за брзо распоредување денеска сведочеше во Кривичниот суд во Скопје за случувањата во Собранието на Република Македонија...

Кацарска ги предупреди обвинетите за „27 април“ да не ги малтретираат...

На почетокот на рочиштето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година претседателката на судечкиот совет Добрила Кацарска ги предупреди...

Со сослушување сведоци продолжува судењето за 27 април

Во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. На минатото...

На 27 април во Собранието, СВР Скопје располагало со двојно помалку...

На состаноците во МВР при изготвувањето на плановите за начините на делување за време на протестите на движењето „За заедничка Македонија“ било укажувано дека...

Продолжува судењето за „27 април“

Во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година. На минатото...

На 2 октомври продолжува сослушувањето сведоци за настаните од 27 април

На 2 октомври во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на сведоци продолжува судењето за  настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017...

Рускоска: Со ништо не е нарушено правото на одбрана на обвинетите

Судењата можеби се чини дека траат предолго, но во месец септември само шест рочишта се закажани, а со оглед на обемноста на предметот и...

Ангеловски: Нападите на 27 април беа диригирани и насочени кон Заев,...

Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на Република Македонија...

Уште четворица сведоци за „27 април“

На денешното рочиште за настаните во Собранието на 27 април минатата година треба да бидат сослушани четворица нови сведоци - Ацо Ангеловски, Александра Богоевска Крстановска,...

Кривичен суд: Нема маратонско судење на обвинетите за насилствата од 27...

Основниот суд Скопје 1 - Скопје денеска со соопштение реагира на, како што се наведува, зачестените обвинувања од бранителите на обвинетите во предметот поврзан...