24.8 C
Skopje
19.6.2021 - 11:13

Ознака: 27 април

ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април“ организирани и со фантомки...

Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Горанче Ангеловски-Ќосето, Стефан Младеновски, Михаил Младеновски, Захарие Симовски, Младен Додевски, Јане Ченто, Игор Југ, Илија Славески, Влатко Трајков, Вилијам Михајловски...

Обвинетите за „27 април“ со поддршка за пратениците кои гласаа „за“

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието...

Судењето за случајот „27 април“ продолжува на 22 октомври

Во Кривичниот суд на 22 октомври ќе продолжи судењето за случајот „27 април“ на Основното јавно обвинителство во кое се обвинети вкупно 33 лица, од кои...

На судењето за „27 април“ присутни адвокатите на обвинетите и адвокатите...

Без присуство на јавноста денеска во новата зграда на Кривичниот суд продолжи рочиштето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на РМ...

Во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за „27 април“

Со сведочење на загрозениот сведок С1 денеска треба да продолжи рочиштето за случајот „27 април“ на Основното јавно обвинителство во кое се обвинети вкупно 33...

Кривичен суд: Условите не се совршени, но ги обезбедуваат основните предвидени...

Ги разбираме реакциите на одбраната поврзани со условите во кои работи судот. Но условите се тие, не се совршени, но, ги обезбедуваат основните услови...

Сведочењето на загрозениот сведок за „27 април“ ќе продолжи утре

Рочиштето за „27 април“ на кое треба да сведочи загрозениот сведок С1 ќе продолжи утре во 10 часот.  Денешното рочиште од кое јавноста беше исклучена,...

Адвокатите на обвинетите за „27 април“ отстранети од судница и казнети...

Судечкиот совет предводен од судијката Добрила Кацарска ги казни со по илјада евра и ги отстрани од судницата сите адвокати на обвинетите за настаните...

Пратеникот Сашо Василевски излегува од домашен притвор

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски, кој е обвинет за настаните во Собранието на 27 април минатата година, излегува од куќен притвор откако Кривичниот совет...

Јавноста исклучена од сведочењето на загрозениот сведок за „27 април“

Со цел заштита на загрозениот сведок С1 и неговиот идентитет претседателот на судечкиот совет Добрила Кацарска ја исклучи јавноста од денешното рочиште за настаните...