Ознака: 27 април

Судот не дозволи одново да се предлагаат докази за „27 април“

Предметот продолжува со завршните зборови Откако Вилма Рускоска го измени обвинението за „Организатори на 27 април“, адвокатите на обвинетите побараа одлагање на рочиштето за да...

Сѐ било испланирано, освен датумот

Завршни зборови на обвинителката Вилма Рускоска за „27 април“ Обвинителката Вилма Рускоска во завршните зборови кажа дека Обвинителството успеало да докаже, дека обвинетите во предметот...

Рускоска достави изменето обвинение за предметот „Организатори на 27 април“

Обвинителката Вилма Рускоска достави изменето обвинение за предметот „Организатори на 27 април“, пред завршните зборови. Русковска одново го читаше пред обвинетите обвинението, кое овојпат...

Завршни зборови за случајот „27 април“

За денеска се закажани завршните зборови за случајот „Организаторите на 27 април“. Предвидено е завршните зборови прва да ги даде обвинителката Вилма Рускоска, а...

Следната недела завршни зборови за настаните од 27 април

Основен кривичен суд Скопје соопшти дека завршните зборови за за предметот за настаните од 27 април ќе се одржи на 1 јули. - Заради интерес...

Миле, има ли нешто ново?

Презентирана електронска комуникација помеѓу Јанакиeски и Канчевска-Милевска на рочиштето за „27 април“ Со порака пратена од Елизабета Канчевска-Милевска до обвинетиот Миле Јанакиески, во која пишува...

Втор протест за осудените од „27 април“: Пресудите се базираат на...

„Правда за уставобранителите“, беше побарано денеска на протестот за поддршка и правда за осудените од насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година....

Јанакиески бара полиграфско тестирање за него и за Василевски

Поранешниот министер за транспорт и врски и обвинет во случајот „организатори на 27 април“, Миле Јанакиески, побара полиграфско тестирање за да докаже дека ја...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува протестот за осудените од 27 април

ВМРО-ДПМНЕ го поддржува протестот за осудените од 27 април што ќе се одржи на 29 мај, изјави лидерот на партијата, Христијан Мицкоски додавајќи дека...

Мицкоски: Не бараме амнестија, туку правда за осудените

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, тврди дека заедно со шефот на државата, Стево Пендаровски, постигнале договор дека осудените за настаните од 27 април треба...