-2.9 C
Skopje
23.1.2020 - 1:42

Ознака: 27 април

Напаѓачите на Села добија вкупно 81 година затвор

Судијката Славица Андреевска денеска ги изрече пресудите за седуммината обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на РМ на 27...

Пресудата за обидот за убиство на Села в четврток

На 5 јули во Кривичниот суд Скопје судечкиот совет ќе ја донесе пресудата за седуммината обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села...

Апелација преиначи девет условни во затворски казни за насилството на 27...

Апелацискиот суд Скопје ги преиначи условните казни за девет лица за учество во толпа за време на насилство во Собранието на 27 април минатата...

Затворска казна за уште еден од насилниците од 27 април

Скопјанецот П.Ж. e осуден на затворска казна од две години и 10 месеци од Кривичниот суд, откако признал вина за настаните во Собранието од...

 Главната расправа за настаните од 27 април закажана на 22 август

Главна расправа по предметот за настаните од 27 април минатата година што се случија во Собранието на Република Македонија ќе се одржи на 22...

На обвинетите од 27 април ќе им суди Добрила Кацарска

Судијата Добрила Кацарска ќе го суди предметот за триесетмината обвинети за настаните во Собранието од 27 април. Од судот потврдија дека предметот е распределен преку...

Завршни зборови на судењето за нападот врз Села

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето на обвинетите за обидот за убиство на претеникот Зијадин Села, што се случи на...

Во Кривичниот суд се гледа снимка од безбедносна камера во Собранието

Во судницата во Кривичниот суд попладнево е пуштена снимка од безбедносната камера во Собранието на Република Македонија, на која се гледа Зијадин Села со крваво...

ВМРО-ДПМНЕ: Една година по 27 април, живот дојде за луѓето од...

Една година после 27-ми април, ситуацијата е следна. СДСМ и ДУИ профитираа, а државата и граѓаните губат секојдневно. Животот дојде само за криминалниот картел...

Годишнина од насилствата во Собрание

Денеска изминува една година по настаните во Собранието на Република, кога демонстранти од пред Собрание упаднаа во собраниските простории и ги нападнаа пратениците од...