Ознака: 27 април

Продолжува судењето за настаните во Собранието на 27 април

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за настаните во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Случајот се наоѓа во доказна постапка...

Одложено судењето за „27 април“, Василевски, Арнаудов и Муковски на собраниска...

Судењето за случувањата во Собранието на 27 април минатата година продолжува утре, откако денешното рочиште не продолжи по паузата поради собраниски обврски на пратениците...

Данев: Обвинетите за настаните од 27 април не се терористи

Обвинетите за настаните од 27 април не се терористи, порача денеска на прес конференција во Собранието координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган данев,...

Продолжува судењето за 27 април

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за настаните во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Истовремено, во Собранието, за денеска...

Во Кривичниот суд се уште трае рочиштето за настаните од 27...

Во Кривичниот суд во Скопје попладнево со прикажување видео снимки од безбедносните камери продолжи судењето за случувањата во Парламентот на 27 април минатата година....

Судење „27 април“: Обвинети ја насочуваат толпата во прес-центарот на Собранието

Во Кривичниот суд продолжува прегледувањето на снимките од надзорните камери за случувањата во Собранието на Македонија на 27 април минатата година. Се прегледува снимка од...

ОЈО: Дел од обвинетите од „27 април“ организирани и со фантомки...

Александар Василевски-Нинџа, Никола Митревски-Кољо, Горанче Ангеловски-Ќосето, Стефан Младеновски, Михаил Младеновски, Захарие Симовски, Младен Додевски, Јане Ченто, Игор Југ, Илија Славески, Влатко Трајков, Вилијам Михајловски...

Обвинетите за „27 април“ со поддршка за пратениците кои гласаа „за“

На почетокот на денешното рочиште за „27 април“, обвинетиот Вилијам Михајловски рече дека сака да даде поддршка за пратениците кои во петокот во Собранието...

Судењето за случајот „27 април“ продолжува на 22 октомври

Во Кривичниот суд на 22 октомври ќе продолжи судењето за случајот „27 април“ на Основното јавно обвинителство во кое се обвинети вкупно 33 лица, од кои...

На судењето за „27 април“ присутни адвокатите на обвинетите и адвокатите...

Без присуство на јавноста денеска во новата зграда на Кривичниот суд продолжи рочиштето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на РМ...