6.6 C
Skopje
21.2.2020 - 22:34

Ознака: 27 април

Прекинато судењето за настаните на 27 април, ново рочиште на 21...

По разговорот со лекарите од Итната медицинска помош, судијката Добрила Кацарска рече дека расправата за настаните на 27 април минатата година во Собрание ќе се одложи,  бидејќи...

Брза помош во Кривичен, му се слоши на Мунир Пепиќ

Пред сослушувањето на третиот сведок Курто Дудуш, судењето за настаните на 27 април минатата година во Собрание на РМ е прекинато, бидејќи му се...

Одбраната побара изземање на судијката Кацарска за „27 април“

Адвокатот на пратеникот Јохан Тарчуловски, Антонио Апостолски, на денешното рочиште за настаните во Собранието на 27 април лани, побара изземање на судијката Добрила Кацарска...

Ферид Мухиќ и Курто Дудуш ќе сведочат за „27 април“

Со сослушување на сведоците Ферид Мухиќ, Курто Дудуш, Сашко Коцевски и новинарката Душица Мрѓа ,денеска продолжува судското рочиште за настаните од 27 април во македонското Собрание.  На...

Локвенец, Атанасов, Ибраими и Кузмановска ќе сведочат за „27 април“

Судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување на сведоци предложени од обвинителството. За денеска...

Зекири во судница го препозна лицето со пиштол во настаните од...

Пратеникот Мухамед Зекири кој денеска сведочеше за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија посочи дека на обвинителната клупа меѓу...

Мухамед Зекири сведочи за насилствата во Парламентот на 27 април

Со сослушување на сведокот Мухамед Зекири почна денешното рочиште во Кривичен суд за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. На...

Манчевски четири часа сведочеше на судењето за насилството во Собрание

По четири часа заврши испрашувањето од обвинителството и одбраната на сведокот Дамјан Манчевски на денешното рочиште за случувањата во Собранието на Република Македонија на...

Манчевски: Човек со оружје постојано беше фокусиран со погледот кон Заев

 Сите 33 обвинети за случувањата на 27 април во Собранието на Република Македонија се присутни на денешното рочиште во Кривичниот суд во Скопје, на...

Одбраната на обвинетите во „27 април“ тврди дека предметот е политички...

Со воведните зборови на останатите адвокати на обвинетите во предметот „27 април“, за крвавите насилства во македонското Собрание од 2017 година, денеска во Кривичниот...