Ознака: 27 април

Сведоци тврдат дека Ристовски и Јанакиески не организирале партиски членови за...

Обвинетите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески немале никаква функција во ВМРО-ДПМНЕ за време на протестите на „За заедничка Македонија“, ниту организирале партиски членови да...

Јанкулоска: ВМРО-ДПМНЕ никогаш не излезе со формален став за протестите

ВМРО-ДПМНЕ не беше организатор на протестите, истакна поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во денешното сведочење за настаните од 27 април 2017 година,...

Мицкоски: Протестите на 27 април беа самоорганизирање на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по распитот како сведок за предметот „Организатори на 27 април“, кажа дека немал контакт со Никола Груевски во времето...

Мицкоски ќе сведочи за „27 април“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да сведочи на денешното рочиште од судењето за организаторите на настаните во Собранието од април 2017 година, откако...

Котевски: Нинџа не бил во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во периодот за...

Сведокот Александар Василевски-Нинџа не бил во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во перидот за кој пред судот кажа дека сведочел како се организирале протестите и упадот...

Трајановски: ВМРО-ДПМНЕ немаше учество во протестите на „За заедничка Македонија”

Поранешниот градоначалник на Град Скопје и функционер во ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски како сведок на рочиштето за организаторите на „27 април”, рече дека партијата немала...

Груевски: Не сум организатор на насилното влегување во парламентот

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски реагира дека премиерот Заев дал лажна и гнасна изјава против него, посочувајќи го во судницата како...

Заев: Груевски е организатор на „27 април“, обвинетите биле изманипулирани од...

Зоран Заев не мисли дека Миле Јанакиески, Спиро Ристовски, Трајко Вељаноски, како и другите во судницата, се организатори на настаните во Собранието од 27...

Ковид-19 ги одложи рочиштата за „Таргет-Тврдина“ и за „27 април“

Судењето за предметот „Таргет-Тврдина“ е одложено за 3 ноември, поради отсуство на обвинетиот Сашо Мијалков кој е позитивен на коронавирус. Oдложено е и рочиштето...

Поранешни пратеници сведочеа за „27 април“

Собраниската седница на 27 април 2017 година, по барање на СДСМ, била закажена да продолжи на следниот ден, изјави сведокот Стојан Миланов на судењето...

Watch Wonder Egg Priority Episode 1 at ANIMEFLIX highschool of the dead animeflix

Bloom Into You (https://gogoanime.be/m/xwGG) Episode 13 at website https://gogoanime.be sites like gogoanime