Ознака: 25

Војската објави видео од напад во кој по грешка загинаа 20...

САД Војската на САД објави видеоснимки од напад со беспилотно летало, во кој по грешка загинаа 10 авганистански цивили, меѓу кои седум деца. На снимката...