23.4 C
Skopje
13.5.2021 - 13:44

Ознака: 24 часа

СЗО: Во светот над 433.000 заразени во претходните 24 часа

Повеќе од 433.000 нови случаи на коронавирус се регистрирани во претходните 24 часа ширум светот, со што бројот на заболени достигна 118 милиони. Според СЗО,...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 31 пациент

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 31 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 325 лица сомнителни и...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа примени нови 12...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 12 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 237 лица сомнителни и...

Транзитните патници од Велика Британија ќе треба да ја напуштат земјава...

Владата на седница ја дополни одлуката за спречување на ширењето на ковид-19 со обврска, за секој патник од Велика Британија и Северна Ирска што...

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 44...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 44 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 469 лица сомнителни и потврдени...

Рекорден број починати за еден ден во Велика Британија

Во Велика Британија во последните 24 часа од коронавирус починаа 938 луѓе, што е рекорден број на смртни случаи во оваа земја од почетокот...

Вo последните 24 часа во Италија починале 542 лица

Во последните 24 часа во Италија од коронавирус починале 542 лица, со што бројот на смртни случаи се искачи над 17.000, соопшти италијанскиот национален...

Најсмртоносен ден во Њујорк, за 24 часа починале 562 лица

Во Њујорк во последните 24 часа починале уште 562 луѓе од коронавирус, а ова стана најсмртоносниот ден во оваа сојузна американска држава, каде вкупниот...

Во Италија нови 760 жртви од коронавирус

Во Италија во последните 24 часа починале 760 луѓе од коронавирус, со што вкупниот број на починати во оваа земја се зголеми на 13.915. Според...

Во Италија за 24 часа починаа 475 заразени

Во последните 24 часа, починаа 475 заразени со коронавирус во Италија, најмногу за еден ден, пренесува „Ројтерс“. Вкупниот број на починати од пандемијата во оваа...