7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 21:20

Ознака: 23 степени

Времето денес облачно и врнежливо со температури до 23 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат. Ќе дува...

Времето денес сончево со температура до 23 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервалот...