-0.2 C
Skopje
17.1.2022 - 12:31

Ознака: 23 дози вакцина

Словенец за пари примил 23 дози вакцина против ковид

Маж од Словенија ги собори сите рекорди во примањето вакцина против коронавирусот примајќи неверојатни 23 дози. Зад неговиот рекорден број примени вакцини не стои страв...