-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:26

Ознака: 2021 година

Раперот Тајлер – најдобро облечен маж во 2021 година

Врз основа на гласовите на читателите, еминентниот магазин „Џи-кју“ ги избра најдобро облечените мажи во 2021 година. Во полуфиналето влегоа тројца музичари и еден...

Најпребаруваните диети на интернет во 2021 година

Крајот на годината е време за донесување многу одлуки. Многу луѓе одлучуваат да започнат диета и режим на слабеење веднаш по празниците. Доколку сте...

Среќна Нова 2021 година!

„Нова Македонија“ ви посакува добро здравје и радосни мигови во 2021 година. Нека ви се остварат сите желби и имајте среќна, успешна и бериќетна...

Пендаровски, Заев и Мицковски ги скицираат приоритетите и предизвиците за Македонија...

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „НОВА МАКЕДОНИЈА“ На прашањето кои се најголемите политички предизвици и приоритети за Македонија, ексклузивно за „Нова Македонија“ одговор даваат претседателот на државата, Стево...

Спортот во 2021 година со многу настани од 2020-та

Во годината што е пред нас треба да се одржат голем број големи спортски настани, меѓу кои дел се одложени од 2020 година. Во...

Усвоен буџетот на Карпош за 2021 година

Капиталните инвестиции од областа на инфраструктурата, екологијата и енергетската ефикасност, како и подобрување на условите за престој во детските градинки и училиштата, го сочинуваат...

Шекеринска: Над 20 отсто од буџетот за одбрана наменети за опремување...

Буџетот за 2021 година е буџет НАТО за одбраната на земјата како членка на НАТО Алијансата. Годинава покажуваме дека обврските, стандардите, критериумите кои што...

Поддршката на здравството ќе биде прв приоритет на буџетот за 2021

Премиерот Зоран Заев вели дека новиот предлог-буџет за 2021 година ќе биде буџет за економска стабилност и економски раст. - Поддршка на здравствениот сектор е...

Церемонијата за доделување на „оскарите“ се одложува за 25 април 2021

Доделувањето на „оскарите“, кои редовно се одржуваат во февруари секоја година, ќе бидат одложени за два месеца поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Наместо на...