11.3 C
Skopje
25.10.2020 - 19:59

Ознака: 2020

„Тајм“ го објави списокот на 100 највлијателни лица за 2020 година

Списанието „Тајм“ го објави својот традиционален список на 100 највлијателни луѓе за оваа година. По тој повод беа дизајнирани дури осум корици, во кои беа...

Бах прифаќа дека ЛОИ 2020 ќе треба да се откажат ако...

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, рече дека Игрите во Токио ќе треба да бидат откажани ако пандемијата на коронавирусот го оневозможи...

Скопскиот маратон одложен за 4 октомври, првпат ќе има и виртуелна...

Тие што нема да дојдат а сакале да учествуваат ќе трчаат самостојно во своите држави, а како доказ ќе ни испратат преку посебна апликација...

УЕФА одреди домаќини на неколку финални мечеви

Европската фудбалска унија денес објави имиња на неколку градови кои ќе бидат домаќини на финалните мечеви што се во нејзина организација. Унгарската престолнина Будимпешта ќе...

Најочекуваните филмови за 2020 година

Светската база за филмски податоци ИМДБ објави список од најочекувани десет филма за 2020 година. На листата генерално се продолженија од веќе познати франшизи. „Брзи...

Во фокус на предлог-буџетот за 2020 година се инвестициите во човечки...

Во фокус на предлог-буџетот за 2020 година ќе бидат инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и социјален систем и силна поддршка...

Заев: Ќе има избори во октомври в година

Предвремени избори ќе има кон крајот на октомври идната година, односно 45 дена пред редовните, изјави премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања, за...