4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 15:06

Ознака: 2

Сон е да се биде во комбинација за „златната топка“

Левандовски во 2021 година ја освои „златната копачка“ за најдобар стрелец во Европа со 41 гол. Во календарската 2021 година тој постигна повеќе голови...

Злате, 2

Пред да ги постројат „организирано“ за пречек на претседателот, во училиштето се одржува приредба. Во едночинката „Дедото и внучето“, тој го глуми внучето, а...

Вакцинирани 2,9 милиони луѓе во САД за еден ден

Вчера во САД биле вакцинирани 2,9 милиони лица, истакна Енди Славит, советник во Белата куќа и член на кризниот штаб за борба со Ковид-19. -...

Коронавирусот остави 2,5 милиони луѓе без работа во САД

Во САД речиси два и пол милиони граѓани минатата недела аплицирале за надокнада за невработени, покажуваат новите податоци на владата на САД, коишто ги...