Ознака: 16 години

Владини делегации положија цвеќе во спомен на Борис Трајковски

Повеќе делегации на Владата денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски, во рамките...

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на Борис Трајковски

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар. По...